2021 Zamları Kapıda MTV ve Trafik Cezalarına Zam

Hazine ve Maliye bakanlığının yayınlanan resmi gazetede yeni dönemde 2021 yılında mtv ve trafik cezalarına gelecek zam oranını 9,11 olarak belirlendiği açıklandı. Vergi ve cezalarda gelecek olan zam oranı belli oldu. Bu gelen zamlar ile birlikte uygulanan trafik cezalarında düşüş olurmu? Vatandaş daha dikkatli olur mu merak konusu. Belirlenen bu oran 9,11(dokuz virgül onbir) 2020 […]

 2021 Zamları Kapıda MTV ve Trafik Cezalarına Zam

28.11.2020 - 13:26

Güncelleme : 29.11.2020 - 20:48

Hazine ve Maliye bakanlığının yayınlanan resmi gazetede yeni dönemde 2021 yılında mtv ve trafik cezalarına gelecek zam oranını 9,11 olarak belirlendiği açıklandı.

Vergi ve cezalarda gelecek olan zam oranı belli oldu. Bu gelen zamlar ile birlikte uygulanan trafik cezalarında düşüş olurmu? Vatandaş daha dikkatli olur mu merak konusu. Belirlenen bu oran 9,11(dokuz virgül onbir) 2020 yılının son vergi döneminde uygulamaya geçilecek.

Bilindiği gibi son dönemlerde faal bir şekilde trafikte araç kullanan insanlardan son dönemde duyduğumuz en sık cümlelerden birisi yine ceza yemişim. Trafik cezalarını sivil trafik polislerinin girebildiği ve bu cezaların itiraza açık olduğu bilinmektedir. Eğer vatandaşa ulaşan ceza’da aracınızın plakası net bir şekilde belli olmuyorsa ödemeden önce dikkatli olmalısınız. Sivil trafik polislerinin yanlışlık yapma olasılığını göz önünde bulundurunuz.

Pandemi sürecinde olduğumuz için sıfır araçların ülkemize gelmesi normal zamana göre çok daha yavaş otomobil satışı yapan bayiler şuanda ellerinde olmayan arabalarının satışını yapmakta öncelik olarak müşterisinden kaporasını alır ve ismini yazar araç bayilerine geldiğinde direk araç sahibine teslim edilir. Bu durum vatandaşın sıfır arabaya ulaşmasını zorlaştırıyor. Şuanda bayilerde bir araba beğenip satın almak isteseniz sıralama olarak sizi en az 300 küsür sıralamaya yerleştirebilirler. Yani size sıra gelmesi imkansız gibi. MTV bildiğiniz gibi 6 ay da bir ödenir. Araçların özelliklerine göre ödemeniz gereken miktar değişiklik gösterir.

Kaynak: Haberss.com/Selin Kadal

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın