ABD Karantina Günlerini Düşürdü !

Karantinayı 7-10 Güne Düşürdü Amerika pandemi ile mücadelede karantina süresini 7 ila 10 gün arasında değiştirdi. Normalde 14 gün olan karantina süresi yapılan toplantılar ve araştırmalar neticesinde Amerika Birleşik Devletlerinde vakanın durumuna göre 7 gün ile 10 gün arasında değiştirildi. Yolculuktan Sonra Test Yaptırılmalı Uzun yolculuklar yapıldıktan sonra 3 veya 5 gün içerisinde mutlaka test […]

 ABD Karantina Günlerini Düşürdü !

02.12.2020 - 21:15

Güncelleme : 02.12.2020 - 21:33

Karantinayı 7-10 Güne Düşürdü

Amerika pandemi ile mücadelede karantina süresini 7 ila 10 gün arasında değiştirdi. Normalde 14 gün olan karantina süresi yapılan toplantılar ve araştırmalar neticesinde Amerika Birleşik Devletlerinde vakanın durumuna göre 7 gün ile 10 gün arasında değiştirildi.

Yolculuktan Sonra Test Yaptırılmalı

Uzun yolculuklar yapıldıktan sonra 3 veya 5 gün içerisinde mutlaka test yaptırılmalı. Uzun yolculuklar sırasında yemek ihtiyacını gidermek için girilen kafelerde mola yerlerinde risk devam ediyor. Özellikle uzun yolları aşıp gittiğimiz yerde görüştüğümüz insanlar ister istemez temasta bulunduğumuz insanlar yüzünden covid-19 virüsünü kapmış olmuş olabiliriz. Seyahatten geldikten hemen sonra kendimizi karantinaya almalıyız.

 

Kaynak: Haberss.com/Selin Kadal

 

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın