Asgari ücret 2021 zammı ne kadar olacak?

İlk toplantısı 4 Aralık’ta gerçekleştirilen 2021 asgari ücret zam oranını milyonlar bekliyor. Diğer toplantılar ne zaman yapılacak? Asgari ücret ne kadar olacak? İşçi ve işveren sendikalarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda yeni toplantıların tarihleri duyuruldu. Peki, süreç nasıl işliyor ve zam oranı ne kadar olacak? ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK? 2021’de geçerli olacak asgari […]

 Asgari ücret 2021 zammı ne kadar olacak?

28.12.2020 - 22:46

Güncelleme : 28.12.2020 - 22:46

İlk toplantısı 4 Aralık’ta gerçekleştirilen 2021 asgari ücret zam oranını milyonlar bekliyor. Diğer toplantılar ne zaman yapılacak? Asgari ücret ne kadar olacak?

İşçi ve işveren sendikalarının temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirilen toplantıda yeni toplantıların tarihleri duyuruldu. Peki, süreç nasıl işliyor ve zam oranı ne kadar olacak?

ASGARİ ÜCRET TESPİT KOMİSYONU TOPLANTISI NE ZAMAN YAPILACAK?

2021’de geçerli olacak asgari ücreti belirleme çalışmalarını sürdüren Asgari Ücret Tespit Komisyonu, ikinci toplantısını TİSK’in ev sahipliğinde 15 Aralık, üçüncü toplantısını Türk-İş’in ev sahipliğinde 22 Aralık’ta gerçekleştirecek.

22 Aralık’taki toplantıdan kararın çıkmaması halinde Aralık ayının son haftasında gerçekleştirilecek son toplantıda karar açıklanacak ve 2021 asgari ücret tutarı duyurulacak.

2021 ASGARİ ÜCRET NE KADAR OLACAK?

Geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi yine yıllık enflasyon oranının üzerinde bir zam yapılması durumunda enflasyon yüzde 12 olarak baz alınırsa 2020 yılında 2 bin 324 lira olan asgari ücretin 2021 yılında 278 liralık zamla birlikte 2 bin 600 lirayı aşacağı tahmin ediliyor.

Son dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Gönlünüzden geçen asgari ücret rakamı nedir?” sorusuna cevap verdi

AK Parti grup toplantısında gündeme dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, milyonlarca kişinin beklediği asgari ücret zammı ile ilgili soruları da cevaplandırdı. Bir gazetecinin “Asgari ücret için gönlünüzden geçen rakam nedir?” sorusuna, “Görüşmeler belli bir yere kadar gelsin, cevap vereceğiz” diyerek karşılık verdi.

Kaynak: Haberss.com/Selin Göker

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın