Berat Albayrak Bir İstafa Daha Geldi Sebepleri Neler

Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde ekonomi bakanlığı görevinden beklenmedik bir şekilde istafasını talep etmişti. İstifa dilekçesini sosyal medya üzerinden açıklayan Berat Albayrak ülkenin gündemine yerleşmişti. İstifa nedenini hala bilmediğimiz Berat Albayrak’tan bir istifa daha geldi. Türkiye varlık fonu Yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa etti. Berat Albayrak Kimdir? Berat Albayrak 1978 İstanbul doğumlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın […]

 Berat Albayrak Bir İstafa Daha Geldi Sebepleri Neler

27.11.2020 - 18:51

Güncelleme : 29.11.2020 - 20:51

Berat Albayrak geçtiğimiz günlerde ekonomi bakanlığı görevinden beklenmedik bir şekilde istafasını talep etmişti. İstifa dilekçesini sosyal medya üzerinden açıklayan Berat Albayrak ülkenin gündemine yerleşmişti. İstifa nedenini hala bilmediğimiz Berat Albayrak’tan bir istifa daha geldi. Türkiye varlık fonu Yönetim kurulu üyeliği görevinden istifa etti.

Berat Albayrak Kimdir?

Berat Albayrak 1978 İstanbul doğumlu Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın damadıdır. Haziran 2015 yılında Ekonomi bakanlığına terfii eden Berat Albayrak göreve başladığından dolar seviyesi 4,53 tl değerindeydi. İstifa edip görevini bıraktığında ise 8,52 tl değerine ulaşmış Türk lirası hayli bir değer kaybetmiş gözüküyor.

Berat Albayrak henüz ciddi bir açıklamada bulunmamış olsada görevini bırakıp gitmesi başarısızlığını kabullenmek olarak anlaşılmış durumda.

Berat Albayrağın istifasına üzülen siyasetçiler ve bir kesim halktan ekonomik devrimi yarıda bırakma sen olmazsan bu devrimden başarılı çıkamayız gibi sloganlarda bulundular.

Recep Tayyip Erdoğan konu hakkında çok bir açıklama yapmasa’da istifasını kabul etmiştir.

Berat Albayrağın istifasından sonra dolar kuru ciddi bir iniş gerçekleştirip 7,50tl değerine kadar iniş gerçekleşmiştir. Berat Albayrağın istifasından sonra yerine Lütfi Elvan getirilmiştir. Lütfi Elvan başarılı bir ekonomi geçmişine sahip gözüküyor. Öğrenim gördüğü okullar ekonomi alanında başarılı olduğunu gösteriyor.

Berat Albayrak istifasını instagramdan duyurmasının üzerine bir çok gazeteci tarafından tii’ye alındı. Cüneyt Özdemir “Sen Şeyma Subaşı’mısın instagram üzerinden istifa ediyorsun :)” dedi. Türkiye Cumhuriyeti ekonomi bakanlığı görevindeki bir kişinin halka açıklama yapmadan gizli kapaklı istifa duyurusunda bulunmaması gerektiğini bilmesi gerekirdi.

İstifa dilekçesindeki yazım hataları ise ayrı bir trajedi. Bazı gazeteciler tarafından ilk başta inanamadım bir ilkokul öğrencisi gibi yazılmış saldırı olabilir ifadeleri kullanıldı.

Kaynak: Haberss.com/Selin Kadal

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın