Ehliyet’te Yeni Dönem

Kimler ehliyet alamayacak işte listeye yeni genelgeler eklendi. Hastalığı olan kişiler dikkat !! İşte detaylar Ehliyet almak artık zorlaştı. Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu değişikliklerde daha önce ehliyet almasında sorun olmayanlar hastalıklar yeni listeye eklendi. Bu kararın ardından ehliyet almak isteyenler alamayacak bu hastalıkta ki kişilerin ehliyetide geri alıncak. Sağlık sorunu olanlara kötü haber daha önceden […]

 Ehliyet’te Yeni Dönem

27.11.2020 - 18:37

Güncelleme : 29.11.2020 - 20:52

Kimler ehliyet alamayacak işte listeye yeni genelgeler eklendi. Hastalığı olan kişiler dikkat !! İşte detaylar

Ehliyet almak artık zorlaştı. Resmi Gazete’de yayımlandı. Bu değişikliklerde daha önce ehliyet almasında sorun olmayanlar hastalıklar yeni listeye eklendi. Bu kararın ardından ehliyet almak isteyenler alamayacak bu hastalıkta ki kişilerin ehliyetide geri alıncak.

Sağlık sorunu olanlara kötü haber daha önceden ehliyet verilmeyen kalp ve damar hastalarına uzman doktor tarafının kanaatine göre ehliyet almaya uygun görülebilecek.

Ağır derecede obstrüktif uyku apnesi veya orta derecede apne ile gündüz uyuklama hali tespit edilenler, tedavi görmeden sürücü belgesi alamayacak. ”Sürücü Adayları ve Sürücülerde Aranacak Sağlık Şartları ile muayenelerine Dair Yönetmelikte Dğişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik ” Resmi gazete’de yayımlandı.

Bu hastalıkları taşıyanlar lütfen dikkat edelim.

Kaynak: Haberss.com/Gamze Göker

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın