Emekliler Heycanla Bekliyor Ocak Ayında Gelecek Zam Belli Oldu !

Milyonlarca emeklinin beklediği ocak zammı yaklaşırken tahminlerde gelmeye başladı. Enflasyon oranı baz alınarak yapılan belirlenecek olan zam yüzde 6 gibi bir rakam olması bekleniyor buda demektirki 405 tl civarı bir zam gelecek. Temmuz ve ekim enflasyonu 4.62 çıkarken kasım aralık verileri merak ediliyor. Zam Beklentisi Zam beklentisi merkez bankasının açıkladığı verilere göre yüzde 12 lik […]

 Emekliler Heycanla Bekliyor Ocak Ayında Gelecek Zam Belli Oldu !

28.11.2020 - 16:38

Güncelleme : 29.11.2020 - 20:46

Milyonlarca emeklinin beklediği ocak zammı yaklaşırken tahminlerde gelmeye başladı. Enflasyon oranı baz alınarak yapılan belirlenecek olan zam yüzde 6 gibi bir rakam olması bekleniyor buda demektirki 405 tl civarı bir zam gelecek.

Temmuz ve ekim enflasyonu 4.62 çıkarken kasım aralık verileri merak ediliyor.

Zam Beklentisi

Zam beklentisi merkez bankasının açıkladığı verilere göre yüzde 12 lik tüfe tahminine göre yüzde 6 olarak belirlendi.

Emekli Maaşları Yeterli mi?

Ülkemizdeki emekli maaşları çalışmalara ve ödenen primlerin yüksekliğine göre değişiklik göstermektedir. Sadece emekli maaşları ile geçinmek isteyen vatandaşların zorluk çektiği durumdan şikayetçi oldukları biliniyor. Özellikle 55-60 yıl boyunca kendi evine çıkmayıp kirada yaşayan emekliler için durum vahim.

Emekliler genelde maaşlarını bankada durmasını istemezler. Emekli maaşlarının yattığı günler ziraat bankası atm’si önünde up uzun atm kuyrukları oluşur. Aman dikkat edin o günler’de atmlerde işleriniz acil değil ise bu pandemi sürecinde bir süre erteleyin nacizane tavsiyemizdir.

Kaynak: Haberss.com/Gamze Göker

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın