Erol Bulut’un Derbi Taktiği Belli Oldu

Başarılı Teknik adam Beşiktaş Derbisinde oyuncularına son ana kadar savaşmalarını oyundan düşmemelerini söylediği belirtildi. Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Futbolcularına son ana kadar sabırlı sakin kalmalarını söyledi. Fizik kondisyonun rakibine göre daha iyi olduğunu düşünen Teknik Adam bu avantajın derbide kilidi açabileceğine inanıyor. Fenerbahçe’de teknik ekibin yaptığı analize göre hızlı sonuca gitmede takımı olumsuz yönde etkileyebileceği bildirildi. […]

 Erol Bulut’un Derbi Taktiği Belli Oldu

29.11.2020 - 12:58

Güncelleme : 29.11.2020 - 20:43

Başarılı Teknik adam Beşiktaş Derbisinde oyuncularına son ana kadar savaşmalarını oyundan düşmemelerini söylediği belirtildi.

Fenerbahçe’nin Teknik Direktörü Futbolcularına son ana kadar sabırlı sakin kalmalarını söyledi. Fizik kondisyonun rakibine göre daha iyi olduğunu düşünen Teknik Adam bu avantajın derbide kilidi açabileceğine inanıyor. Fenerbahçe’de teknik ekibin yaptığı analize göre hızlı sonuca gitmede takımı olumsuz yönde etkileyebileceği bildirildi. Sabretlemelerini takıma aşıladığı bildirildi.

Bu sezona iyi bir başlangıç yapan kanaryalar sürpriz puanlar kaybetti.

Konyaspor ve hatayspor karşısında 5 puan kaybeden Fenerbahçe takımı bundan sonra puan kaybetmeyi düşünmediği ve beşiktaş’tan da o 3 puanı söke söke alacağı söylendi. Bundan sonra genel olarak her maçta sabırlı olmayı ısrarla futbolcularına söyledi.

Fenerbahçe’nin en çok güvendiği hususlar kapasitesi ve fiziksel durumu önde geliyor. Yunan kondisyoner Pantelis Pantelopoulos’un antrenman programı takımı fazlasıyla yorsa da bunun meyveleri yavaş yavaş toplanmaya başlandı.

FAZLASIYLA YETENEK

Yapılan ölçümlerde takımın son bölümlerde ayakta kaldığı ve rakiplerine göre daha etkili olduğu tespit edildi. Bu nedenle sarı-lacivertliler sabırlı oyun ve fizik kapasitesi sayesinde maçı son bölümde de koparabileceğini düşünüyor.

Perotti ve Mert Hakan’ın da takıma dahil olmasının ardından bireysel yetenekle maçı çevirebilecek oyuncu sayısı arttı. Erken gol gelmediği taktirde panik yapmadan, oyun disiplinine bağlı kalarak ve son olarak da bireysel yeteneklerin devreye girmesiyle sarı-lacivertliler bu maçtan üç puan alacağını düşünüyor.

Kaynak: Haberss.com/Emre Köse

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın