İçişleri Bakanlığından Genelge

Geniş kapsamlı etkinlikler 3 ay daha ertelendi. Artan covid-19 vakaları sebebiyle. İçişleri bakanlığından 81 ile genelge gönderildi. Geniş kapsamlı görüşmeleri erteleyin 3 ay süre ile. Hastalığın yayılım hızını kontrol altına almak amacıyla virüs tedbirlerini göz önüne alarak sosyal mesafeyi korumak için vakaların artmaması için ertelendi. Cumhurbaşkanımızın kararı ile bir çok tedbirin getirildiğini bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan […]

 İçişleri Bakanlığından Genelge

28.11.2020 - 1:28

Güncelleme : 29.11.2020 - 20:49

Geniş kapsamlı etkinlikler 3 ay daha ertelendi. Artan covid-19 vakaları sebebiyle.

İçişleri bakanlığından 81 ile genelge gönderildi. Geniş kapsamlı görüşmeleri erteleyin 3 ay süre ile. Hastalığın yayılım hızını kontrol altına almak amacıyla virüs tedbirlerini göz önüne alarak sosyal mesafeyi korumak için vakaların artmaması için ertelendi.

Cumhurbaşkanımızın kararı ile bir çok tedbirin getirildiğini bildirildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan cuma namazı sonrası yaptığı açıklamalarda tedbirlerin artacağını bildirmişti.

Etkinlikler’de Ertelendi

Paylaşılan genelde “Dünyada halen COVID-19 vaka artışları devam etmektedir. Ülkemizde de Covid-19 vakalarının devam etmekte olması, her ne kadar vaka sayıları belirli bir düzeyde kontrol altına alınmış olsa da önümüzdeki kış aylarında tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de özellikle damlacık yolu ile bulaşan solunum yolu hastalıklarının görülme sıklığının artış gösterebilmesi beklenmektedir. Bu kapsamda Bakanlığımız bünyesinde oluşturulan COVID-19 Bilimsel Danışma Kurulu, fiziksel mesafenin korunmasının zor olacağı sivil toplum kuruluşları, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşları, birlikler veya kooperatiflerin geniş katılımlı toplantılarının yapılmayarak 3 (üç) ay sonraya ertelenmesini önermiştir.” yazılı halde bildirilmiştir.

Bu doğrultuda alınan tedbirlerin daha da artacağını ciddi tedbirlerin alınmaya devam edeceğini öngerebiliriz. Covid-19 virüsünün 3 aydan erken bitme ihtimali göz önüne alınırsa eğer aşı bulunur tedavi yöntemi kesinleşirse normal hayata geçmemiz halinde genelgede düzeltme olabilir.

Kaynak: Haberss.com/Selin Kadal

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın