Yeni Covid-19 Tedbirleri Masada

2 hafta önce alınan korona virüs tedbirleri vakaların artışında pek bir azalma etkisi gözükmedi. Bu tedbirlere rağmen azalmayan korona virüs vakaları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı düzenledi. Kabine toplantısında masaya yatırılan konular alınacak tedbirler neler olacak. İşte bahsi geçen yeni tedbirler. İlk olarak Fahrettin Koca kabineye sunum yapacak. Kapalı alanlardaki bulaşmalarda nelere dikkat […]

 Yeni Covid-19 Tedbirleri Masada

29.11.2020 - 23:14

Güncelleme : 29.11.2020 - 23:14

2 hafta önce alınan korona virüs tedbirleri vakaların artışında pek bir azalma etkisi gözükmedi. Bu tedbirlere rağmen azalmayan korona virüs vakaları için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kabine toplantısı düzenledi. Kabine toplantısında masaya yatırılan konular alınacak tedbirler neler olacak. İşte bahsi geçen yeni tedbirler.

İlk olarak Fahrettin Koca kabineye sunum yapacak. Kapalı alanlardaki bulaşmalarda nelere dikkat edilmesi gerektiği vakalar ve ölüm grafiği yasaklar ve tedbirler ile ilgili bir sunum yapacak.

Şuanlık sadece hafta sonu saat 20:00 dan sonra etkili olan sokağa çıkma yasağının genişletilmesi kabinenin ilk gündemi olacak. Hafta sonları gerçekleşen yasağın hafta içi devam edecek mi etmeyecek mi kabine toplantısında konuşulacak ilk konu. Tüm bu konu başlıkları kabine toplantısında konuşulacak.

20 ve 65 Yaş İçin

Hafta içi belirli saatlerde dışarı çıkabilen 20 yaş altı ve 65 yaş üstü için sokağa çıkma yasağının etkisinin yetersiz olduğu daha fazla kısıtlama gelmesi gerektiği savunuluyor. Bu düşüncenin akıbeti kabine toplantısında belli olacak.

Kabine toplantısı sonrası Cumhurbaşkanı yaşanan gelişmeleri kamuoyu ile paylaşacak.

Alınan tedbirler sonrası 2 hafta sonra ölüm vakaları neredeyse 3 katı arttı. Alınan tedbirlere halk’ın uymamasından kaynaklı olduğu değil tedbirlerin yetersiz olduğundan kaynaklandığı konuşulmakta.

Yeni alınacak tedbirler ile covid-19 virüsünün azalmasını ümit ediyoruz.

YORUMLAR
Bir Yorum Yapın